Абітурієнту

Підготовка астрономів проводиться на фізичному факультеті Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. У нас є ліцензія на набір 20 студентів. Через чотири роки навчання студенти отримують диплом бакалавра астрономії та фізики, а ще через рік - диплом магістра астрономії. При бажанні одночасно можна одержати другу вищу освіту у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за іншими спеціальностями (наприклад, економіст, юрист) на пільгових умовах оплати.

Студенти-астрономи отримують фундаментальну підготовку з експериментальної і теоретичної фізики, математики, інформатики; вивчають сферичну астрономію, астрометрію, небесну механіку, загальну і теоретичну астрофізику, зоряну і позагалактичну астрономію, комп'ютерні технології в астрономії, методи астрономічних досліджень, космологію; проходять три навчальні практики і дві виробничі практики.

Головні бази виробничих практик:

З 2008 року на кафедрі відкрито нову спеціалізацію «Космічна інформатика». Її завдання – навчити наших випускників обробляти великі обсяги наукової інформації на базі новітніх інформаційних технологій.

Продовжити навчання можна в очній або заочній аспірантурі НДІ астрономії за спеціальностями “Геліофізика і фізика Сонячної системи”, “Астрофізика і радіоастрономія” та “Астрометрія і небесна механіка”.

Наші випускники працюють в наукових і навчальних установах України, Росії, Німеччини, Франції, США, Канади, Фінляндії, Китаю та інших країн.

Докладніше про умови вступу на спеціальність "Астрономія" фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна можна дізнатися тут.

Наші контакти:
Телефон: +38 (057) 707-55-37
E-mail: shevchenko@astron.kharkov.ua
Google+: https://plus.google.com/104591886234420479011
Адреса: 61022, Україна, м. Харків, пл. Свободи, 4, кафедра астрономії